wtorek, 3 lutego 2009

uczestnicy wyprawy


arkadiusz immish klonowski urodzony 19.12.2oo7 w galway(ie)
mistrz arnoldzik zaczal chodzic w wieku 13 miesiecy caly czas poruszajac sie do tego momentu na czworaka,na posiadaniu 6 zebow,z dnia na dzien bogatsze slownictwo kagn(?),papa,miau,mama,tata itd..codziennie doskonalac umiejetnosci wspinaczkowe na tapcznie i stole kolekcjonuje siniaki.nie szczepiony(uwazac na wscieklizne :)w kontakcie z owym osobnikiem,wegetarianin niepijacy mleka.ciekawy swiata i ludzi.uwielbia tanczyc do dobrych bitow.ma za soba pierwsze proby noclegu w namiocie w gorach muren(irlandia polnocna)i zdobyty na koncie najwyzszy szczyt irlandii carantuhill w wieku niemowlecym.przyjazna i wesola dusza.marzy o podrozach do dalekich krajow,chce z tata w przyszlosci zdobyc biegun poludniowy i zostac tancerzem.
ida edyta gowda urodzona 31.o1.1977 w gryfinie
mamucha malucha arkadiusza,partnerka zyciowa klonjusza.
ukonczone medyczne studium zawodowe(fizjoterapia) oraz studium edukacji ekologicznej(terapie naturalne),wegetarianka od 17 lat ze znajomoscia radiestezji,masazu shiatsu,tai-chi,kuchni 5 przemian medycyny niekonwencjonalnej.kocha podroze,fotografie oraz montowanie filmow.na koncie podrozniczym 11 dni na baltyku(bez umiejetnosci plywackich),podroz po chinach(bez umiejetnosci organizacyjnych),zdobycie slieve donard(bez umiejetnosci odnajdywania sie w terenie) marzenie o zdobyciu troszke wyzszej,ukonczenie zimowego ekstremalnego rajdu na orientacje wloczykija 2oo8 na 21 miejscu po 13h w kopnym sniegu wraz z arunem milcarzem,raczej nieszczegolne osiagniecia :)rower oraz gory pojawily sie dosyc pozno.ale chce robic wiecej niz sama potrafi z roznym skutkiem,ciagle sie uczy i wierzy w mozliwosc osiagania postawionych celow nawet jezeli nie sa latwe do realizacji.
marek klonowski urodzony 18.o9.1979 w gryfinie . absolwent akademii morskiej w gdyni, zawód elektroautomatyk. od lat podróżuje. zaczynał od wypraw rowerowych: nad adriatyk rowerem z polski, wokół morza czarnego rowerem wraz ze zdobyciem elbrusa (rosja), kackar dag (turcja), gór w rumunii i gerlacha na koniec wyprawy (za ową podróż otrzymał tytuł podróżnika roku od magazynu „podróże” w 2oo3). pływał 6 miesięcy na największym żaglowcu świata royal clipper 2oo2. wspinał się w dolomitach i tatrach zimą i latem. był dwukrotnie na polskiej stacji polarnej na spitsbergenie. przejechał rowerem z 45 kg psem na przyczepce wokół bałtyku. odbył 6-miesięczną autostopową odyseję po ameryce płn. z nowego jorku na alaskę oraz pierwszy w historii samotny trawers denali (mt. mckinley).w 2oo8 z tomkiem mackiewiczem jako pierwsi polacy strawersowali najwyzszy szczyt alaski mount logan 5959m. ma za sobą trekkingi w parkach narodowych denali, katami i olimpic, połowy łososia w bristol bay i dalej autostopem na południe (film z tej wyprawy zdobył nagrodę publiczności na kolosach, wyróżnienie w kategorii podróże, best film od mountainering na vancouver international mountain film festival)oraz kolos za wyczyn roku 2oo8 ( za akcje mt.logan,lodowce i splyw). napisał książkę pod tytułem „moje buty”. interesuje się fotografią, energią odnawialną, robi filmy. szeroki wachlarz filmów o różnej tematyce.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.